خبرنامه

150 سالگی روزنباور

150 سال  شور آتشین

یک شریک قابل اعتماد در خدمات آتش‌نشانی

187_small

شرکت خانوادگی اتریشی به 150 سال تاریخ موفق خود می‌نگرد.

از تجارت تجهیزات آتش‌نشانی در 1866 تا رهبری بازار جهانی

در سال 1866 مهمترین هدف یوهان روزنباور که یک طراح سازه‌های فلزی تزیینی بود تامین آتش‌نشانی شهر لینز اتریش با بهترین تجهیزات موجود و ایجاد انقلابی درتولیدات اطفا حریق بود که تا 150 سال بعد هم هدف گروه صنعتی بین‌المللی و پیش‌رو روزنباور باقی ماند. تولید خودروهای شهری، فرودگاهی و صنعتی در حوزه‌ی آتش نشانی و همچنین تولید تجهیزات ایمنی، سیستم‌های اطفاء حریق، سامانه‌های ثابت اطفاء حریق از نمونه تولیدات این گروه است. افزون بر این در طول 150 سال گذشته روزنباور با قدرت خلاقانه خود قادر بوده است همواره مشتریان بسیاری را از سراسر جهان جذب کند و بدین سان استانداردها و طرح‌های نوین صنعتی‌ای را پی ریخته است.

این شرکت توانایی خود را در سال1991 با پرده برداری از خودروی فرودگاهی پنتر که امنیت مسافران را در فرودگاه‌های بسیاری در سراسر جهان تامین می‌کند، نشان داد. علاوه بر این، این شرکت پیش‌تر جسارت خلاقانه خود را در سال 1871 با اختراع نردبان آتش نشانی و بردن جایزه به‌خاطر آن نشان داده بود. در1910 نیز مجددا به‌خاطر راه اندازی اولین پمپ بخار جایزه برد.  نخستین سامانه اطفاء با فشار بالا در 1950 در اروپا بازخوردهای مثبتی به دنبال داشت. با این روش آتش سریع‌تر و با مقدار آب کمتری خاموش می‌شد. این موفقیت در1988 با آغاز بهره برداری از پمپ قابل حمل فاکس که تا امروز نیز محصولی بسیار محبوب در میان مشتریان این شرکت است، ادامه یافت. افزون بر این  روزنباور در 1994 یک انقلاب واقعی در طراحی را با کامیون‌های آتش نشانی اِی. تی بوجود آورد. اِی.تی مخفف تکنولوژی آلمینیومی است و منظور از آن، استفاده از ساختارهای آلمینیومی است که خودروهای آتش‌نشانی سبک تر و قابل انعطاف‌تری می‌سازد.

پیش‌رو در ابداعات

شرکت روزنباور در هزاره‌ی جدید نیز با تولیدات متنوع خود به درخشیدن ادامه می دهد و خود را به عنوان شرکتی پیش‌رو در بازار جهانی تثبیت نموده است. استراتژی‌ای که مدیر عامل آن دیتر سیگل از آن چنین یاد می‌کند:" از اولویت‌های ما این است  که همواره مشتریان‌مان به توانایی ما در ابداعات صنعت آتش‌نشانی و کیفیت بالای این تولیدات باور داشته باشند. ابداعات برجسته‌ی ما، آینده‌ی این صنعت را شکل می‌دهد و ما را تبدیل به یکی از سردمداران این صنعت در بازار جهانی  کرده است."

با وجود این نه تنها تولیداتی پیشرو نماینده‌ی روزنباور هستند، بلکه اعتماد مشتریان این تولیدات هم از ویژگی‌های بارز این شرکت است. جدای از کیفیت، شبکه جهانی خدمات مشتریان روزنباور تا بیش از 100 کشور توسعه یافته است و با امکان نگهداری، خدمات 24 ساعته و نوسازی، که کارآمدی خودروها و تجهیزات را تضمین می‌کند، بقای این گروه صنعتی را ممکن می‌سازد.

این کیفیت، حاصل کار تقریبا 3300 نفر است که در خدمت نیازهای گوناگون مشتریانند. چراکه اگرچه تمامی خدمات مربوط به اطفا حریق اهدافی یکسان دارند، اما شیوه کار آنان با یکدیگر بسیار متمایز است. در همین راستا برای خدمت رسانی به بازار آمریکای شمالی که نیازهای خاص خود را دارد، در 1995 شرکت روزنباور وارد بازار آمریکا شد. حال و در 2016، فقط بیش از 900 کارمند در سه نقطه از آمریکا به موفقیت این شرکت یاری می‌رسانند که نشان از گام بلند این شرکت بوده است.

روزنباور برای تولید با بهترین کیفیت و باقی ماندن در صدر بازار جهانی به تولیدات داخلی گروه روزنباور متکی است و اِلمان هایی را که تاثیری مستقیم بر کارآیی تولیدات دارد، در داخل شرکت  باقی نگاه می‌دارد. در طول 150 سال  گذشته، این هدف از طریق گسترش ظرفیت تولید در اتریش و بدین‌سان ایجاد 1500 فرصت شغلی در بازار محلی و همزمان با توسعه‌ی شرکت‌های تخصصی در سراسر جهان محقق شده است. این الگو اخیرا با تاسیس یک شرکت ادغام شده در ایتالیا نمود یافته است؛ شرکت روزنباور-روورتو اس آر ال که اکنون به تولید خودروهای بالابر نجات مشغول است. افزون بر این مراکز تولیدی دیگر در آلمان، اسلوونی، اسپانیا، روسیه، سنگاپور، عربستان سعودی و آمریکا تولیدات سفارشی برای مصارف جهانی را تامین می‌کنند.

این شرکت مشتریانی در بیش از 150 کشور دارد و از بازار فروش خودرو در شمالی‌ترین نقاط نروژ تا مستقر کردن خودرویی در قطب جنوب گسترده است. فروش بین‌المللی همواره تخصص روزنباور بوده است. اگرچه در ابتدا به آلمان و امپراتوری اتریش و مجار و منحصر می‌شده، اما در 1920 دیگر پمپ‌ها و خودروهای این شرکت در چین، ژاپن، و سیام گسترش یافته بودند. بدین سان تردیدی نیست  که در آینده نیز کارکنان این شرکت فعالیت خود را در سراسر جهان ادامه خواهند داد و مشتریان این شرکت را همچنان با قدرت ابداعات و کیفیت بالای محصولات  اقناع خواهند نمود.

گروه روزنباور

شرکت روزنباور گروه فعال بین‌المللی است که شریکی قابل اعتماد برای جامعه آتش‌نشانی درسراسر جهان خواهد بود. این شرکت خودروها، سامانه‌های اطفا حریق، تجهیزات ایمنی و روش‌های ثابت اطفاء را برای آتش‌نشانی‌های حرفه‌ای و یا داوطلبانه، تولید می‌کند و توسعه می‌دهد. این شرکت با فروشی بیش از 865 میلیون یورو و بیش 3000 کارمند، در بیش از 100 کشور فعالیت دارد که این امر آن را تبدیل به  بزرگترین تولید کننده تجهیزات آتش‌نشانی در جهان نموده است.